Glütensiz Ürünlerimiz

Glütensiz ekmek denemelerimizde üç ana unsuru göz önünde bulundurduk: doku,FullSizeRender (32)aroma ve lezzet. Doku konusunda hemen her karışım testi geçti, yani gözenekli ve esnek bir dokuyu glüten olmadan da yakalayabildik. Ancak aroma ve lezzet kriterleri bizim test edebileceğimiz bir alan değildi, çünkü hiç glütensiz ekmek tüketmediğimiz için karşılaştırma yapabileceğimiz referansımız yoktu. Bu aşamada glütensiz ekmek tüketen yakınlarımıza farklı un karışımlarıyla hazırladığımız farklı glütensiz ekmek çeşitleri göndererek test etmelerini ve bize geri bildirim vermelerini rica ettik. Onlardan gelen yorumlar doğrultusunda glütensiz ekmek çeşitlerimizi belirledik ve 2017 Temmuz ayında ekmeklerimizi test ettirerek gluten içermediğinden emin olduk. 

42473017_1868009719959177_6616351416741003264_n

Glutensiz Tarhana ‘Necibe’ – 30 TL (350 gram): Odun ateşinde pişirdiğimiz domates, soğan, kırmızı biber ve tarhana otu sosu ile nohut unu, yoğurt ve tereyağı karıştırarak oluşturduğumuz hamurun kurutulmasıyla elde edilmektedir.31961096_1683198635106954_822931217270702080_n

Özel Karışım Ekmeği  – 20 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı eşit oranda karabuğday, nohut ve kinoa unları, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.

Karabuğday Ekmeği – 20 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı karabuğday unu, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.

Karabuğday- Nohut Ekmeği – 20 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı eşit orandaki karabuğday ve nohut unları, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.

Karabuğday- Kinoa Ekmeği  – 20 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı eşit orandaki kinoa ve karabuğday unları, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.   

Ekmeklerimizde glutensiz undan üretilmiş ekşi maya ve un karışımları dışında herhangi bir katkı maddesi yer almamaktadır. Glutensiz ekşi maya ile ilgili detaylı bilgi için: Glutensiz Ekşi Maya

Süt ve maya alerjisi olanların dikkatine!!! Hava koşullarına bağlı olarak zaman zaman ekşi mayayı harekete geçirmek için bir miktar toz maya kullanabiliyoruz. Herhangi bir soruna neden olmamak adına alerjisi olanların dikkate almalarını önemle rica ederiz.

Ekmek dostlarımız için iki haftada bir açtığımız üretimlerimizde sadece glütensiz ekmek yapıyoruz. Dilimlemeden, bütün olarak gönderdiğimiz ekmeklerimiz buzdolabında bir hafta, derin dondurucuda iki ay kadar saklanabiliyor. Çölyak hastası olan ekmek dostlarımızın duyarlılığını bildiğimiz için çapraz bulaşmaya neden olmamak adına üretim sırasında kullandığımız mutfak gereçlerini ve elektrikli fırını sadece glütensiz ekmek üretiminde kullandığımızı belirtelim.  Ayrıca ekmeklerimizde kullandığımız karabuğday ve nohut ununu kendi değirmenimizde, kendimiz öğütüyoruz 🙂

40933856_1845203518906464_8887199736801525760_n

Her ne kadar unları tedarik ettiğimiz değirmenden tek tip un öğüttükleri yönünde bilgi almış olsak da, diğer unların imalatı sırasında meydana gelebilecek çapraz bulaşmadan dolayı sorumluluk alamıyoruz. Duyarlılığı yüksek olan ve risk almak istemeyen dostlar için bu bilgiyi paylaşmak isteriz.

Üretimlerimizi duyurduğumuz listeye katılmak ve sipariş vermek için tasdibifirin@gmail.com ‘a ileti gönderebilirsiniz. Ekmeklerimiz ve sipariş süreci ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için: Taşdibi Fırın Ürün ve Sipariş Bilgisi

Bizden en güncel haberlere ulaşabilmeniz için Instagram’dayız , takip etmek için tıklamanız yeterli 🙂

 

 

 

 

 

 

Glütensiz Ürünlerimiz” üzerine 158 düşünce

    • Merhaba, ilginiz için çok teşekkür ederiz, adresinize bilgi göndereceğiz. Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

    • Bebeğim için nasıl sipariş verebilirim ve önemli ayrıntıları nasıl konuşabiliriz? Organik un kullanma sansiniz var mı? Saygılar…

    • Merhaba, karabuğday unumuzu kendimiz öğütüyoruz ancak piyasadan ve değirmenden aldığımız diğer unların organik olup olmadığını test edemediğimiz için maalesef garanti veremiyoruz. Risk almamak adına sizin gibi duyarlılığı yüksek olan dostlarımıza bizden ekmek almamalarını öneriyoruz. Umarız yardımcı olabilmişizdir, sağlıklı günler dileriz.

    • Merhaba 🙂 İlginiz için teşekkürler, adresinizi duyuru listemize ekledik, bugün göndereceğimiz duyuruda tüm detayları görebilirsiniz, arzu ederseniz sipariş verebilirsiniz. Sağlıklı ve huzur dolu bir yıl dileklerimizle:)

Bir Cevap Yazın