Glütensiz Ürünlerimiz

Glütensiz ekmek denemelerimizde üç ana unsuru göz önünde bulundurduk: doku,FullSizeRender (32)aroma ve lezzet. Doku konusunda hemen her karışım testi geçti, yani gözenekli ve esnek bir dokuyu glüten olmadan da yakalayabildik. Ancak aroma ve lezzet kriterleri bizim test edebileceğimiz bir alan değildi, çünkü hiç glütensiz ekmek tüketmediğimiz için karşılaştırma yapabileceğimiz referansımız yoktu. Bu aşamada glütensiz ekmek tüketen yakınlarımıza farklı un karışımlarıyla hazırladığımız farklı glütensiz ekmek çeşitleri göndererek test etmelerini ve bize geri bildirim vermelerini rica ettik. Onlardan gelen yorumlar doğrultusunda glütensiz ekmek çeşitlerimizi belirledik ve 2017 Temmuz ayında ekmeklerimizi test ettirerek gluten içermediğinden emin olduk. 

42473017_1868009719959177_6616351416741003264_n

Glutensiz Tarhana ‘Necibe’ – 25 TL (350 gram): Odun ateşinde pişirdiğimiz domates, soğan, kırmızı biber ve tarhana otu sosu ile nohut unu, yoğurt ve tereyağı karıştırarak oluşturduğumuz hamurun kurutulmasıyla elde edilmektedir.31961096_1683198635106954_822931217270702080_n

Özel Karışım Ekmeği  – 16 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı eşit oranda karabuğday, nohut ve kinoa unları, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.

Karabuğday Ekmeği – 15 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı karabuğday unu, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.

Karabuğday- Nohut Ekmeği – 15 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı eşit orandaki karabuğday ve nohut unları, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.

Karabuğday- Kinoa Ekmeği  – 16 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı eşit orandaki kinoa ve karabuğday unları, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.   

Ekmeklerimizde glutensiz undan üretilmiş ekşi maya ve un karışımları dışında herhangi bir katkı maddesi yer almamaktadır. Glutensiz ekşi maya ile ilgili detaylı bilgi için: http://tasdibifirin.com/?page_id=60

Süt ve maya alerjisi olanların dikkatine!!! Hava koşullarına bağlı olarak zaman zaman ekşi mayayı harekete geçirmek için bir miktar toz maya kullanabiliyoruz. Yapışmayı önlemek için kalıplarımızı tereyağ ile yağlıyoruz. Herhangi bir soruna neden olmamak adına alerjisi olanların dikkate almalarını önemle rica ederiz.

Ekmek dostlarımız için iki haftada bir açtığımız üretimlerimizde sadece glütensiz ekmek yapıyoruz. Dilimlemeden, bütün olarak gönderdiğimiz ekmeklerimiz buzdolabında bir hafta, derin dondurucuda iki ay kadar saklanabiliyor. Çölyak hastası olan ekmek dostlarımızın duyarlılığını bildiğimiz için çapraz bulaşmaya neden olmamak adına üretim sırasında kullandığımız mutfak gereçlerini ve elektrikli fırını sadece glütensiz ekmek üretiminde kullandığımızı belirtelim.  Ayrıca ekmeklerimizde kullandığımız karabuğday ve nohut ununu kendi değirmenimizde, kendimiz öğütüyoruz 🙂

40933856_1845203518906464_8887199736801525760_n

Her ne kadar unları tedarik ettiğimiz değirmenden tek tip un öğüttükleri yönünde bilgi almış olsak da, diğer unların imalatı sırasında meydana gelebilecek çapraz bulaşmadan dolayı sorumluluk alamıyoruz. Duyarlılığı yüksek olan ve risk almak istemeyen dostlar için bu bilgiyi paylaşmak isteriz.

Üretimlerimizi duyurduğumuz listeye katılmak ve sipariş vermek için tasdibifirin@gmail.com ‘a ileti gönderebilirsiniz. Ekmeklerimiz ve sipariş süreci ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için: Taşdibi Fırın Ürün ve Sipariş Bilgisi

Bizden en güncel haberlere ulaşabilmeniz için Facebook ‘tayız ve Instagram’dayız , takip etmek için tıklamanız yeterli 🙂

 

 

 

 

 

 

Glütensiz Ürünlerimiz” üzerine 158 düşünce

     • Bebeğim için nasıl sipariş verebilirim ve önemli ayrıntıları nasıl konuşabiliriz? Organik un kullanma sansiniz var mı? Saygılar…

     • Merhaba, karabuğday unumuzu kendimiz öğütüyoruz ancak piyasadan ve değirmenden aldığımız diğer unların organik olup olmadığını test edemediğimiz için maalesef garanti veremiyoruz. Risk almamak adına sizin gibi duyarlılığı yüksek olan dostlarımıza bizden ekmek almamalarını öneriyoruz. Umarız yardımcı olabilmişizdir, sağlıklı günler dileriz.

     • Merhaba 🙂 İlginiz için teşekkürler, adresinizi duyuru listemize ekledik, bugün göndereceğimiz duyuruda tüm detayları görebilirsiniz, arzu ederseniz sipariş verebilirsiniz. Sağlıklı ve huzur dolu bir yıl dileklerimizle:)

 1. Merhabalar,
  Öncelikle paylaşmış olduğunuz bilgi ve deneyimlerinizin için teşekkür ederim.
  8 yaşındaki kızıma iki hafta önce çölyak hastalığı teşhisi kondu gluten diyetine başladık. İstanbul’ da ikamet ediyorum, sizden glutensiz ekmek sipariş etmek istiyorum, bilgi vermenizi rica ederim.
  Saygılarımla,

  • Çok geçmiş olsun Osman Bey. Geç yanıt verdiğimiz için kusura bakmayın lütfen, hemen son duyurumuzu gönderiyoruz ve adresinizi listemize ekliyoruz. Sağlıklı, huzurlu günler dileriz.

  • İlginiz için teşekkür ederiz. Adresinizi duyuru listemize ekleyip, üretimde olan glütensiz ekmeklerimizle ilgili bilgiyi gönderiyoruz. Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

 2. Eskişehir Çölyakla Yaşam Derneği yönetim kurulundayım vede aynı zamanda Çölyak hastasıyım. Sizden kendim ve üyelerim adına glutensiz ekşi mayalı ekmek fiyatlarınız hakkında bilgi almak istiyorum.Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum.

  • Geçmiş olsun Bahar Hanım, ilginiz için çok teşekkür ederiz. Adresinizi listemize ekliyoruz ve az sonra detaylı bilgiyi gönderiyoruz. Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

  • İlginiz için çok teşekkürler. Az sonra adresinize bilgi gönderiyoruz ve sizi duyuru listesine ekliyoruz. Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

 3. Merhaba
  Oğlumun tüm buğday ürünlerine ve mayaya alarjisi çıktı. Bu sebeple karabuğday unu aldik fakat yapma konusunda basarili olamadik. Rica etsem mail adresime fiyat bilgisi paylasabilir misiniz?
  Simdiden tesekkurler

 4. merhaba bende ekmek sipariş edicektim öncelikle fiyatlarını öğrenebilir miyim?bir de karabuğday unu ve glutensiz un demişsinz karabuğday zaten glutensiz değil mi? diğer glutensiz un dediğiniz ne oluyor.bu konuda çok hassasım bilgi verirseniz ına göre alıcam teşekkür ederim

  • İlginiz için teşekkürler. Doğrudur, karabuğday unu glutensizdir. Diğer glutensiz undan kastımız marketlerde paket halinde satılan glutensiz beyaz undur. Adresinizi listemize ekleyip bilgi göndereceğiz. Sağlıklı, huzurlu günler dileriz.

  • Öncelikle çok geçmiş olsun. Adresinizi duyuru listemize ekledik, yakında yeni üretime ait duyuruyu almış olursunuz. Önce sipariş sayısını belirleyip ardından üretime geçtiğimiz için sipariş ettiğiniz gün almanız maalesef mümkün değil. Ancak üretim sonrasında siparişinizi kargoya teslim ettiğimiz tarihi sizlere bildiriyoruz, ve teslimden bir gün sonra elinize ulaşmış oluyor. Sağlıklı günler dileriz.

 5. İyi günler.Karabuğday ununa ek olarakkullandığınız “glutensiz un” hangi marka onu öğrenmek istedim. Bir de zaten piyasadaki bu ürünlerin hemen tamamında pirinç unu, nişasta, az bir kısmında da ek olarak karabuğday unu var. Ancak bunların içinde çok sayıda katkı maddesi olduğu için “glutensiz ekşi maya”nızı böyle bir karışım undan deneyip denemediğinizi sormak istiyorum. Daha doğal olmaz mıydı? Bir de fiyat listenizi, kargo koşullarını öğrenmek isterim.
  Not: İstanbulda oturuyorum.
  İyi çalışmalar diliyorum

 6. Merhabalar, glutensiz ekmek siparis etmek istiyorum. Bir de evde kendim icin deneme yapmak istiyorum. Ancak hazir unlarla nasil maya uretebilirim o kismi anlayamadim. Ilginize simdiden tesekkurler

  • Merhaba:) İlginiz için çok teşekkürler. Bugün duyuru göndereceğiz, sizi de listeye ekledik. Duyurumuzda detaylı bilgi yer alıyor, arzu ederseniz gelen iletiye cevap yazarak sipariş verebilirsiniz. Piyasada satılan glütensiz unları sayfada verdiğimiz tarifteki oranlarla su ile karıştırıp 2-3 gün üzerin örtülü biçimde dışarıda bırakırsanız maya üremeye başlıyor. Kabarcıklar oluşmuşsa maya hücreleri canlanmış demektir, bu aşamadan sonra beslemeye devam etmeniz gerekecektir. Ekşi maya zaman, emek ve sabır isteyen bir iş, ama bizce çok zevkli bir iş:) Kolaylıklar ve sağlıklı günler dileriz:)

  • İlginiz için teşekkürler! Listeye eklendiniz, bir sonraki üretimimiz 26-27 Kasım’da olacak, öncesinde duyuruyu almış olursunuz, sağlıklı günler dileriz 🙂

 7. kara buğday ve ununu araştırırken sitenizi buldum. unu alıp kendim ilk mayasını nasıl yaparım. çölyak hastası ya da gluten alerjimiz yok ama beslenmemize dikkat etmek adına kara buğdayın faydalarını öğrendik.
  gulsengulsen77@mynet.com mail adresime bilgi geçerseniz temin için sizinle tekrar iletişime geçmeyi düşünüyorum.
  Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  • Merhabalar, sitemizin Ekşi Maya bölümündeki tarifi karabuğday unu ile deneyebilirsiniz.Adresinizi listemize ekledik, bilgi göndereceğiz. Sağlıklı günler dileriz 🙂

  • Merhaba, ilginiz için çok teşekkür ederiz. Adresinizi duyuru listemize ekledik, bir sonraki üretimimiz 3 Aralık tarihinde olacak, öncesinde detaylı bilgi içeren duyuruyu almış olursunuz.Sağlıklı günler dileriz 🙂

  • Merhaba! İlginiz için teşekkür ederiz, adresinizi duyuru listemize ekledik.Yarın sabah göndereceğimiz duyuruda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

  • Merhaba! İlginiz için teşekkür ederiz, adresinizi duyuru listemize ekledik.Yarın sabah göndereceğimiz duyuruda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 8. Merhaba,
  karabuğday ekmeğiniz bugün elime ulaştı. Yemeğe doyamadım gerçekten çok leziz! Ellerinize sağlık.

  Ancak tüm tahıllara alerjisi olan biri olarak içeriğini öğrenmek istiyorum.

  Bilgi rica edebilir miyim?

  • Merhaba, beğendiğinize memnun olduk. Ekmeğin içinde karabuğday unu ve ekşi mayadan başka herhangi bir tahıl bulunmamaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

  • Merhaba, ilginiz için çok teşekkürler:) Kargo ile Türkiye’nin her yerine ekmek gönderiyoruz. Adresinizi duyuru listemize ekledik, bir sonraki üretimimiz 21-22 Ocak’ta olacak. Öncesinde göndereceğimiz “28. Üretim” başlıklı duyurumuzda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz, sonrasında duyuru almak istemezseniz listenden çıkabilirsiniz. Sağlık dileklerimizle 🙂

  • Merhaba, ilginiz için çok teşekkürler:) Adresinizi duyuru listemize ekledik, bir sonraki üretimimiz 21-22 Ocak’ta olacak. Öncesinde göndereceğimiz “28. Üretim” başlıklı duyurumuzda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz, sonrasında duyuru almak istemezseniz listenden çıkabilirsiniz. Sağlık dileklerimizle 🙂

  • İlginiz için çok teşekkürler, e-posta yoluyla iletişim kurabiliyoruz, adresinizi listemize ekledik ve bilgi gönderdik. Sağlıklı günler dileriz.

 9. Merhaba,
  Un tedarikçiniz ile ilgili garanti veremediğinizi belirtmişsiniz sanırım Çölyak hastası olduğum için daha net bir bilgi rica ediyorum. Mümkünse fiyat ve teslim bilgisi de iletir misiniz?

  İyi çalışmalar

  • İlginiz için çok teşekkürler, adresinizi listemize ekledik ve bilgi gönderdik. Şu anki koşullarımızda unlarımızı tedarik ettiğimiz değirmende öğütme işlemini kendimiz takip ederek, başında durarak gerçekleştiriyoruz. Çapraz bulaşma konusunda maalesef şu anki koşullarda sorumluluk alamıyoruz, bu durumu dikkate almanızı öneririz. Kendi unumuzu öğütme konusu planlarımız içerisinde, umarız yakında gerçekleştirebiliriz.

  • Merhaba, ekmeklerimizin hepsinin yumuşaklığı aynıdır. Ekşi mayalı köy ekmeği kıvamındadır, ancak ısıtılınca fırından çıktığı kıvama geri döner. Tat olarak normal köy ekmeğine en yakın olanlar karabuğday-nohut ve özel karışım ekmekleridir. Daha detaylı bilgi arzu ederseniz tasdibifirin@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz:)

  • Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Adresinizi duyuru listemize ekledik, ’29. Üretim’ başlıklı duyurumuzu aldığınızda detaylı bilgileri edinebilirsiniz, arzu ederseniz sipariş verebilirsiniz. sağlıklı günler dileriz.

  • Merhaba, ilginiz için teşekkürler 🙂 Adresinizi duyuru listemize ekledik, bir hafta kadar sonra ’29. Üretim’ başlıklı duyurumuzu aldığınızda detaylı bilgileri edinebilirsiniz, arzu ederseniz sipariş verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 10. Bi onceki soruma cevap bekliyorum ve cevap yazacaginizdan eminim:) ayrica ben bugday ve sut iceren urunleri yiyemiyorum sizde benim yiyebilecegim ekmek cesidi varmi.colyak degilim ama bugday ve inek sutu kesinlikle kullanamiyorum.yardimlarinizi bekliyorum

  • Sanırız sizi utandırmadık:)) Ekmeklerimizde buğday ve süt ürünü yer almaz, ekmek çeşitlerimizin üçü de size uygun görünüyor. Umarız yardımcı olabilmişizdir. Sağlıklı günler dileriz:)

 11. Merhaba ben de sağlık sorunlarım sebebiyle glutensiz beslenmek zorundayım. Tüm sayfanızı okudum, sizleri tebrik ederim. En kısa sürede fiyatlarla ilgili dönüşünüzü bekliyorum. Son olarak glutensiz pizza rüya gibi 🙂 Geçmişte aşırı pizza düşkünlüğü olan biri olarak, zorlanmadığımı söyleyemem ve de pizzalarınız leziz görünüyor. Umarım bir gün eşimle gelir sizi yerinizde ziyaret eder ve pizzalarınızdan tatma fırsatı buluruz 🙂 Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  • Çok teşekkürler 🙂 Sizi duyuru listemize ekledik, az sonra göndereceğimiz duyuruyu alabilirsiniz. Glutensiz pizza ile ilgili gelişmelerimizi duyurularımızdan takip edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz 🙂

   • Merhaba, yurtdışında yaşıyorum. 15 martta Türkiyeye geleceğim. Ekmeklerinizden dçnüşte götürmek istiyorum. Fiyat bilgisi ve ne zaman sipariş vermem konusunda yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

    • Merhaba, 19 Mart’ta üretimimiz olacak. İzmir’deyseniz 20 Mart’ta Alsancak’tan teslim alabilirsiniz. İzmir dışındaysanız kargoya verdiğimizde 21-22 Mart gibi elinize geçer. Adresinizi listemize ekledik, duyuru aldığınızda durumunuza göre değerlendirebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 12. Merhaba, Benim glutene ek olarak guar ununa ( kıvam artırıcı bir madde) de duyarlılığım var. Ekmeklerinizde kıvam artırıcı kullanıyor musunuz? Taşdibi Fırın Özel Karışım Ekmeği içinde bulunan “glutensiz un”, kendi karışımınız mı, dışarıdan mı alıyorsunuz? Dışarıdan alıyorsanız markasını ya da içindekiler bölümünde yazanları paylaşabilir misiniz? Piyasadaki glutensiz un karışımlarının içinde de guar bulunduğu için soruyorum.

  • Merhaba, biz özel olarak kıvam arttırıcı kullanmıyoruz, ancak piyasadan ve değirmenden aldığımız unlar konusunda maalesef garanti veremediğimiz için sizin gibi hassasiyeti yüksek olan dostlarımıza bizden ekmek almamalarını öneriyoruz. Umarız yardımcı olabilmişizdir, sağlıklı günler dileriz.

 13. Merhaba karabuğday ekmeğinizi en kısa sürede tatmak istiyorum.İlk üretimden yararlanabilirmiyim. İstanbul a gönderebilir mısınız . Selamlar ve kolaylıklar.

  • Tabi İstanbul’a gönderiyoruz. Adresinizi duyuru listemize ekledik, 19 Mart’ta yapacağımız ilk üretim öncesi duyuruyu almış olursunuz. Sağlıklı günler dileriz:)

 14. Merhaba,
  Ben İzmir/Bornova Yaka köyünde hobi olarak ekşi mayalı ekmek yapıyorum. Dostlarım ısrarla ekmek istiyorlar.Bir Ankastre fırında ancak kendi aileme yapabiliyorum. Küçük çaplı elektrikli bir fırın almak istiyorum. Bu konuda ki tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Siz nasıl bir fırın kullanıyorsunuz, ben nasıl bir şey aramalıyım?
  Teşekkür eder selam ve saygılar sunarım.

  • Merhaba, Karabağlar’da Paşaköprü mezarlığı ve Kemeraltı Mezarlıkbaşı yokuşundaki mutfak malzemeleri satan yerleri gezmenizi öneririz. Buralarda hem ikinci el hem de yeni ürünler satıyorlar. Farklı ebatlarda fırınlar var. Kendi kullanımınıza göre seçebilirsiniz. Yanınızda ekmek kaplarınızı alarak gitmenizi öneririz, fırının içine koyup bir rafa kaç ekmek sığdırabileceğinizi görmek açısından kolaylık sağlar. Bir de fırının ebadı büyüdükçe sanayi elektriği gerektirebiliyor, eğer sanayi elektriğiniz yoksa sorun olabilir, mutlaka sorun. Tüplü fırınları önermeyiz, ısı ayarı yönetimi elektrikliler kadar verimli olmuyor. Biz Karabağlar’dan aldığımız üç raflı ve sanayi gerektirmeyen bir elektrikli fırın kullanıyoruz ve şimdilik memnunuz 🙂 Umarız yardımcı olabilmişizdir:)

  • Merhaba:) Öncelikle geç dönüş için özür dileriz. Web sayfamızda yazıların arasında mavi renkli ‘Ekmek ve Sipariş Bilgisi’ olarak yer alan bölümlere tıklarsanız bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca mail adresiniz listemize ekledik, Temmuz ortasında yapacağımız üretimin duyurusunu e-posta olarak alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz:)

  • Merhaba! İlginiz için çok teşekkürler. Evet İzmir dışına kargo ile gönderim yapıyoruz. Adresinizi duyuru listemize ekledik, 12 Kasım üretimi için duyuru ve detaylı bilgi göndereceğiz. Sağlıklı günler dileriz.

  • Merhaba! İlginiz için çok teşekkürler. Sayfamızdaki Ekmek ve Sipariş Bilgisi bölümlerini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Adresinizi duyuru Listemize ekledik, 12 Kasım üretimi için duyuru göndereceğiz. Sağlıklı günler dileriz.

  • Merhaba! İlginiz için çok teşekkürler. Sayfamızdaki Ekmek ve Sipariş Bilgisi bölümlerini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Adresinizi duyuru listemize ekledik, 12 Kasım üretimi için duyuru göndereceğiz. Sağlıklı günler dileriz.

  • Kusura bakmayın lütfen, ancak geri dönüş yapabildik. Adresinizi listemize ekledik, bugün göndereceğimiz duyuruda tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

  • Kusura bakmayın lütfen, ancak geri dönüş yapabildik. Adresinizi listemize ekledik, bugün göndereceğimiz duyuruda tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

  • Kusura bakmayın lütfen, ancak geri dönüş yapabildik. Adresinizi listemize ekledik, Haftaya göndereceğimiz duyuruda tüm detaylara ulaşabilirsiniz ve sipariş verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 15. Merhaba. Gönderiler eski, tekrar sormak istiyorum. İzmir içinde sizden başka bir yerden elden alma şansımız olabilir mi? Kargo büyük sorun… Ayrıca hala üretim yapıyor musunuz? 🙂 KOlaylıklar dilerim

  • Merhaba, evet maalesef burayı çok sık kontrol edemiyoruz. Duyuru listemize ekledik, oradan bilgi alabilirsiniz. Evet, hala üretim yapıyoruz ve evet, Alsancak’ta dağıtım noktamız var 🙂

  • Merhaba, evet Ankara’ya gönderiyoruz. Adresinizi duyuru listemize ekledik, az sonra göndereceğimiz duyuruyu inceleyebilirsiniz.Sağlıklı günler dileriz:)

  • Merhaba, ilginiz için çok teşekkür ederiz. Adresinizi duyuru listemize ekledik, az sonra göndereceğimiz duyurudan tüm detaylara ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir